Αρχείο μηνός Μαΐου 2016

Το σχολείο 2ης Ευκαιρίας αντέχει παρά τις δύσκολες συνθήκες

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Χίου, ενημερώνει ότι έχουν αρχίσει και συνεχίζονται οι προεγγραφές για το σχολικό έτος 2016-2017. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στο σχολείο στην οδό Ρίτσου 13 (2ο Γυμνάσιο, πρώην Θηλέων), τηλ. 22710-81860 από 5.00 – 8.00 μ.μ. όλες τις εργάσιμες ημέρες. Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας αφορά εκπαίδευση ενηλίκων (άνω των 18 ετών) και μετά από διετή φοίτηση χορηγεί απολυτήριο ισότιμο με του Γυμνασίου.

?Ήταν μια δύσκολη χρονιά αλλά είμαστε αισιόδοξοι παρά την κρίση? μάς είπε ο Διευθυντής του Σχολείου Αργύρης Τσέος, για να συμπληρώσει η Καθηγήτρια Θεατρολογίας Φένια Μάγιου, ότι εντυπωσιάστηκε με τις καλλιτεχνικές ικανότητες των ενηλίκων μαθητών, οι οποίοι σύμφωνα και με τον καθηγητή Αργύρη Δέντσορα έχουν επίσης πολλά ενδιαφέροντα και αξιοσημείωτες κοινωνικές δεξιότητες.

Περισσότερα στο άρθρο της Αλήθειας
Το σχολείο 2ης Ευκαιρίας αντέχει παρά τις δύσκολες συνθήκες